Najważniejsze informacje

09.07.2014 AKCJA CARITAS

Burmistrz Rogala-Kończak otrzymała podziękowania od dzieci z Ukrainy

W czwartek rano Rumię odwiedziło dziewięćdziesiąt dzieci, dla których wakacje zorganizował Caritas. Podczas spotkania w klubie parafialnym na Zagórzu maluchy podziękowały burmistrz Rogali-Kończak.

Grupa pięćdziesięciu dzieci z Ukrainy oraz czterdziestu z Polski od ponad tygodnia przebywaj w Warzenku, gdzie znajduje się ośrodek szkoleniowo-kolonijny fundacji „Pro Caritate Grdanensis" . Spędza czas na zabawach i wycieczkach do różnych miejscowości na Pomorzu. Ich wakacje organizuje Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Pomaga również Rumia, która wspomogła inicjatywę finansowo, aby dzieci mogły spędzić czas jeszcze bardziej ciekawie, a wszyscy wychowawcy są wolontariuszami.

W czwartek rano podopieczni Caritas odwiedzili Rumię. W klubie parafialnym na Zagórzu spotkali się z burmistrz Rogalą-Kończak, której - po Ukraińsku! - podziękowali. Przygotowali na tę okazję nawet specjalny plakat. Burmistrz Rumi wspólnie z księdzem proboszczem poczęstowała za to wszystkich lodami oraz lizakami. Nie obyło się bez wspólnego śpiewu.


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Tadeusz Piątkowski

Pracownik naukowy Politechniki Gdańskiej. W bieżącej kadencji, Rady Miejskiej, podobnie jak w poprzednich, pracuje w Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji. Wielokrotnie jej przewodniczył. Przez wiele ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.