Najważniejsze informacje

01.07.2014 DLA POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA

Sprzęt od miasta dla rumskiej policji

W miniony piątek  Burmistrz Miasta Rumi Elżbieta Rogala – Kończak przekazała policjantom Komisariatu Policji w Rumi  sprzęt rowerowy, który będzie stanowił wyposażenie letnich rowerowych patroli policyjnych. Policjanci otrzymali kaski rowerowe, rękawice rowerowe, koszulki z napisem „Policja”, spodenki i buty sportowe. Patrole takie spotkamy na ulicach miasta w czasie wakacji. Patrole te będą mieszane i składać się będą z funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej w Rumi.

 Inicjatywa ta jest elementem realizacji wieloletniego programu „Rumia. Bezpieczne Miasto” oraz  „Gminnego profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii w roku 2014 w Rumi. Ma ona na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców w czasie wzmożonego pobytu turystów na naszym Wybrzeżu.

Sprzęt został przekazany wspólnie przez Panią Burmistrz i radnego Mariusza Wiśniewskiego na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Rumi Ireneusz Szmurło, a jeden z naszych funkcjonariuszy zaprezentował służbowy strój.


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Hanna Luiza Cegielska

Z zawodu fizjoterapeutka; absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracuje jako fizjoterapeutka w NZOZ „Salubre” – Centrum Rehabilitacji i Masażu w Janowie. Bezpartyjna. Mieszkanka Rumi od 2000 roku ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.