Najważniejsze informacje

15.06.2014 WSZYSTKO WG ZNANEGO NAM SCENARIUSZA

Wniosek o absolutorium dla Burmistrza?

Zagodnie z naszymi przewidywaniami koalicja rządząca, wybrana głosem radnego Labudy, (interesuje się nim  UKS, prokuratura i policja czytaj Goniec Rumski) sformułowała  wniosek  o nieudzielenie absolutorium Burmistrz miasta. Plan działania koalicji pokrzyżował jednak sam radny Labuda, który ukrywając się przed organami UKS, policji i prokuratury nie przychodził nawet na Komisję Rewizyjną. A bez niego komisja nie ma wystarczającej większości by taki wniosek uchwalić. Co więc .zrobiła koalicja? Zmieniła skład Komisji Rewizyjnej...Teraz wszystko poszło jak z płatka.

W maju pisaliśmy o tym tak:

Jak koalicja kreuje rzeczywistość

Już niedługo, podczas czerwcowej sesji Rady Miejskiej, radni zajmą się wnioskiem dotyczącym udzielenia bądź nie absolutorium burmistrz Rumi.

Wniosek w tej sprawie formułuje każdorazowo Komisja Rewizyjna RM. Nie inaczej było tym razem. Jednakże, komisja ze względu na nieuczestniczenie (rezygnację?) jednego ze swoich członków stała się komisją czteroosobową, a układ polityczny jej członków w zasadzie uniemożliwiał podjęcie jakiejkolwiek decyzji w sprawie absolutorium – wiadomo było, że dwóch członków zagłosuje za udzieleniem absolutorium, a dwóch nie. Więc co zrobiła koalicja większościowa? Na sesji majowej szybko dokooptowała do składu komisji radnego Ariela Sinickiego. I już na spokojnie, trzema głosami (Andrzeja Januszewskiego, Kazimierza Klawitera i Ariela Sinickiego), przeciwko dwóm [Zbigniewa Rachwalda i Aleksandra Kubiny] - przegłosowano wniosek o nieudzielenie absolutorium.

Ciekawe też jest uzasadnienie tak sformułowanego wniosku: brak wpływów do budżetu i w efekcie – brak realizacji inwestycji! Powód bardzo ważny, ale… Wykoślawiając realistyczny projekt budżetu przedstawiony przez Burmistrza – ci sami radni zapisali wzięte z księżyca dochody i inwestycje opłacone tymiż dochodami! No i z księżyca nic nie skapnęło, a pomysłodawcy tych pobożnych życzeń – piszczą chórem  - to nie my, to burmistrz!!!

Ale wniosek powstał i wszyscy radni koalicji większościowej bez wahania go poprą. Bo przecież nie ważne co mówią fakty…

A ten członek Komisji Rewizyjnej, który nagle zniknął to słynny Piotr Labudda wepchnięty do Komisji przez tych samych figlarzy, którzy popsuli projekt budżetu.


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Józef Chmielewski

Wybrany z okręgu nr 1. Członkiem Rady Miejskiej Rumi jest piątą kadencję. W latach 2002-2006 pełnił funkcję przewodniczącego Rady. Rada Miejska pod jego przewodnictwem we ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.