Najważniejsze informacje

22.05.2014 WAŻNE DLA MIESZKAŃCÓW

Które ulice powstaną

W ostatnim poście pisaliśmy o dość specyficznie prowadzonej polityce inwestycyjnej przez aktualną koalicję większościową w Radzie Miejskiej. Mimo tego Burmistrz Rumi udało się zrealizować kilka inwestycji drogowych w mieście. W ostatnim czasie rozpoczęła się m.in. budowa ul. Sopockiej łączącej część janowskiego osiedla zlokalizowanego w rejonie ul. Poznańskiej z ul. Gdyńską, a dalej z ulicami Gdańską i Dębogórską.

W ramach prac przewidziano powstanie kanalizacji deszczowej, samej nawierzchni drogi, chodników i ścieżki rowerowej, które zostaną wykonane z kostki brukowej oraz oświetlenia. Nie da się ukryć, iż droga ta bardzo usprawni komunikację w tym rejonie.

Warto dodać, że z inicjatywą budowy tej drogi wyszedł radny „Gospodarności” Tadeusz Piątkowski, a Rada Miejska w uchwale budżetowej zatwierdziła ją. Szkoda, że zwyczajnie korzystne dla mieszkańców pomysły nie są popierane częściej. Cóż taka to pewnie polityka…
A o kolejnych inwestycjach, realizowanych przez Burmistrz Rumi, już wkrótce.


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.