Najważniejsze informacje

30.04.2014 SKORZYSTAJ Z OFERTY

Co robić w długi weekend?

Jak każdego roku, tak i tym razem, w trakcie długiego majowego weeknedu, który rozpoczyna się jutro, będzie można skorzystać z rozmaitych atrakcji organizowanych zarówno przez miejskie, jak i zewnętrzne instytucje.

  • Dom Kultury „Janowo” zaprasza na Koncert Państwowej Orkiestry Młodych Talentów Republiki Białoruskiej oraz Młodzieżowej Orkiestry Cymbałowej z Mińska. Koncert odbędzie się w czwartek, 1 maja, w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi o godz. 19.30.
  • Rumska Kaktusiarnia Państwa Hinzów inauguruje nowy sezon. Od 1 do 4 maja br. będzie można bezpłatnie zwiedzać ekspozycję składająca się z około 5 tys. gatunków i form. W tych dniach kaktusiarnia będzie czynna w godz. 9 – 17 i nie zabraknie ekspozycji, na której będzie można obejrzeć kurki i gołębie ozdobne oraz króliki.
  • Od środy, 30 kwietnia  br. do piątku, 2 maja br. w naszym mieście trwać będzie XXI Ministranckie Święto Dominika Savio. Rozpocznie je uroczysta msza św. pod przewodnictwem Metropolity Gdańskiego Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, o godz. 18, w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych.  W czasie następnych dwóch dni – 1 i 2 maja br.  – trwać będą rozgrywki sportowe – w lekkoatletyce i piłce nożnej. Święto zakończy się w piątek, 2 maja br., późnym popołudniem – wspólnym posiłkiem w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Mickiewicza.
  • 3 maja będą miały miejsce obchody związane z 223 Rocznicą Uchwalenia Konstytucji 3 MAJA. Rozpoczną się od mszy św. w intencji Ojczyzny w kościele Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych o godz. 9.30. Po nabożeństwie, uczestnicy obchodów przemaszerują ulicami Rumi pod pomnik Józefa Wybickiego i Hieronima Derdowskiego, gdzie zostaną złożone kwiaty, a młodzież z SP nr 6 zaprezentuje program słowno-muzyczny z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Natomiast po południu, o godz. 14.30 na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Mickiewicza 43, rozpocznie się Festyn 3 – Maja. Gwiazdą Wieczoru będzie zespól DŻEM, którego koncert zaplanowano na godz. 19. Szczegóły programu znajdują się na stronie www.mosir.rumia.pl

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.