Najważniejsze informacje

07.02.2014 POMÓŻ PANI GABRIELI

Zostań dawcą!

Pani Gabriela ma 45 lat, męża i czworo wspaniałych dzieci (podopiecznych rumskiej szkoły salezjanek przy ul. Ceynowy) i ciężko walczy z wtórną ostrą białaczką szpikową. Jedyną szansą, aby wróciła do zdrowia jest przeszczep szpiku kostnego od dawcy niespokrewnionego. Niestety, w bazie zarejestrowanych dawców z Polski oraz z zagranicy nie ma jej „bliźniaka”. Dlatego Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek im. Świętej Rodziny w Rumi organizuje  w niedzielę 9 lutego br. Dzień Dawcy. Dla Pani Gabrieli przede wszystkim, ale być może, wśród nowo rejestrujących się osób znajdzie się ktoś, który uratuje życie  nie tylko jej,  lecz potem także innym chorym. Dlatego warto zostać dawcą!

Akcja trwać będzie w godz. 10 – 16, w szkole salezjanek przy ul. Ceynowy 24 w Rumi, a wspiera ją Fundacja DKMS – Wspólnie przeciw białaczce.


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.