Najważniejsze informacje

20.12.2013 KOALICJA "POPRAWIA" BUDŻET NA ..WIRTUALNY

Harce koalicji nad budżetem roku 2014

Budżet miasta na rok 2014, po zmianach wprowadzonych przez koalicję PIS-PO-Samorządność (Januszewski-Pasieczny-Klawiter...) został ich głosami uchwalony. Podobnie jak w roku poprzednim koalicjanci wprowadzili do zrównoważonego budżetu zaproponowanego przez Burmistrza miasta poprawki dotyczące realizacji w szczególności nowych inwestycji drogowych. Miałyby być one sfinansowane dochodami, o których z góry wiadomo, że są  niemożliwe do uzyskania a więc tak naprawdę fikcyjnymi. Wprowadzone nowe inwestycje drogowe dotyczą budowy ulic Hetmańskiej, Marynarskiej czy Płk. Dąbka. Nie są to ulice najważniejsze  dla układu komunikacyjnego miasta. Ważniejsze, o charakterze zbiorczym (np. ul. Konopnickiej) mają  poczekać. Tak się składa, że proponowane przez radnych koalicji PIS-PO-Samorządność (Januszewski-Pasieczny-Klawiter...) ulice, to te przy których mieszkają niektórzy z radnych koalicjantów. Ale to zapewne zwykły zbieg okoliczności...

Powyższe wydatki miałyby być sfinansowane dodatkowymi, poza już zapisanymi przez Burmistrz w budżecie, wpływami ze sprzedaży mienia gminy (czytaj ziemi gminnej) oraz zwiększonymi wpływami podatkowymi. Bez znaczenia dla  radnych koalicjantów PIS-PO-Samorządność (Januszewski-Pasieczny-Klawiter...) jest to, że podobne, dodatkowe zadania po stronie dochodów i wydatków wprowadzili już do budżetu na rok 2013. Okazały się one, zgodnie z tym co mówili wówczas radni Gospodarności i Burmistrz -wirtualnymi. Z zaplanowanych przez nich w budżecie  4,4 mln zł dochodów ze sprzedaży mienia uzyskano jedynie ok. 1,4 mln zł (kryzys na rynku nieruchomości trwa) a w samym tylko grudniu 2013 musiano obniżyć wpływy z podatków o ponad 1,3 mln zł.  I oczywiście żadna z wówczas zgłoszonych, dodatkowych inwestycji nie mogła być zrealizowana. 

Mimo takich rezultatów i podobnych przewidywań na rok 2014 radni PIS-PO-Samorządność (Januszewski-Pasieczny-Klawiter...) postanowili po raz kolejny powtórzyć swój manewr i wprowadzili do budżetu na rok 2014 podobne nierealistyczne zapisy jak poprzednio, tworząc po raz kolejny wirtualny, niemożliwy do zrealizowania budżet. Pytanie po co to robią? No cóż. Za rok..Wybory. Zawsze będzie można powiedzieć myśmy chcieli ale pani Burmistrz nie zrealizowała. Będzie  powód do nie udzielenia absolutorium Burmistrzowi. Taki właśnie kierunek wydaje się być celem działań tej egzotycznej koalicji PIS-PO-Samorządność (Januszewski-Pasieczny-Klawiter...) w roku wyborczym. 

PS . W dniu ostatniej sesji dwójka dotychczasowych radnych PO, radni M.Grzenia i A.Kubina wraz z nową radną PO Gabrielą Domańską, poinformowała, że nie godząc się na politykę prowadzoną przez M.Pasiecznego,   stworzyła w Radzie Miasta nowy klub radnych "Wspólna Rumia".  W ten sposób klub radnych PO jest obecnie najmniejszym, dwuosobowym klubem w Radzie Miasta.Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.