Najważniejsze informacje

05.12.2013 OSTRZEŻENIE DLA MIESZKAŃCÓW POMORZA

Uwaga! Będzie bardzo mocno wiało!

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni ostrzega mieszkańców Pomorza przed atakiem bardzo silnego wiatru, jaki pojawi się dzisiaj (tj. 5.12.2013). Stopień zagrożenia znajdzie się na poziomie trzecim – najwyższym. Meteorolodzy prognozują od godzin popołudniowych wiatr dość silny i silny od 30 do 40 km/h w porywach do 80 km/h, wieczorem porywy do 85 km/h, południowo – zachodni. Potem wiatr będzie się wzmagał. W nocy wiatr silny i bardzo silny od 35 do 50 km/h w porywach do 95 km/h na wybrzeżu do 45 do 60 km/h w porywach 120 – 130 km/h. Przewidują także w piątek, 6.12.2013 r. wiatr silny od 30 – 40 km/h, do południa w porywach do 100 km/h z kierunku zachodniego. Po południu porywy do 90km/h, wiatr stopniowo słabnący.

Należy właściwie zabezpieczyć drzwi i okna, uprzątnąć meble ogrodowe, doniczki i inne przedmioty znajdujące się na balkonach lub przed domem, z którego mogłyby zostać porwane przez silny podmuch wiatru i stanowić zagrożenie dla ludzi. Unikać przebywania pod drzewami, tablicami reklamowymi oraz liniami energetycznymi. Nie prowadzić prac na otwartej przestrzeni, ani na dachach budynków. Jeśli planujemy podróż samochodem, to lepiej ją przełożyć do czasu poprawy pogody. Przestawić samochód spod drzewa, tablicy reklamowej oraz słupa energetycznego.


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.