Najważniejsze informacje

09.11.2013 RUMIA UCZCI

95 rocznica odzyskania niepodległości

W poniedziałek, 11 listopada, świętować będziemy 95. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

W Rumi obchody rozpoczną się od mszy św. w intencji Ojczyzny w kościele Św. Józefa i św. Judy Tadeusza na Zagórzu. Po nabożeństwie składane będą kwiaty w miejscach pamięci narodowej na terenie Rumi. Następnie, na hali widowiskowej MOSiR przy ul. Mickiewicza 43 odbędą się dwa niepodległościowe turnieje: w piłce siatkowej oraz w tenisie stołowym. Natomiast, po południu, w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Kościelnej, odbędzie się uroczysty koncert pt. „Tobie, Ojczyzno”.

Szczegółowy program:
godz. 8.00 – Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele św. Józefa i św. Judy Tadeusza, ul. Podgórna 1 (z udziałem pocztów sztandarowych)
godz. 9.15 – składanie kwiatów (z udziałem wojskowej asysty honorowej)

  1. cmentarz ul. Świętopełka, przy Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. (mogiła żołnierzy oraz mogiła Hipolita Roszczynialskiego)
  2. obelisk ul. Chełmińska,
  3. pomnik J. Wybickiego i H. Derdowskiego

godz. 10.00, V Turniej Niepodległości w Piłce Siatkowej, Hala Widowiskowo-Sportowa MOSiR ul. Mickiewicza 49,
godz. 14.30, Turniej Niepodległości ATS Rumia w Tenisie Stołowym, Hala Widowiskowo- Sportowa MOSiR ul. Mickiewicza 49
godz. 17.00, Koncert z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości  „Tobie Ojczyzno” - wykonawcy koncertu: Chór św. Cecylii z parafii Św. Krzyża oraz gościnnie „Kwartet 4Capriccio”: I skrzypce –  Leopold Grzegorz Romanowski, II skrzypce – Jarosław Zgiet, wiolonczela – Marek Najbar, fortepian – Dariusz Wojciechowski,  Szkoła Podstawowa Nr 1 ul. Kościelna 6


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Tadeusz Piątkowski

Pracownik naukowy Politechniki Gdańskiej. W bieżącej kadencji, Rady Miejskiej, podobnie jak w poprzednich, pracuje w Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji. Wielokrotnie jej przewodniczył. Przez wiele ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.