Najważniejsze informacje

22.10.2013 JESZCZE W TYM TYGODNIU

Festiwal Muzyki Religijnej

W najbliższy czwartek, 24 października br., w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi, rozpocznie się XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej im. Księdza Stanisława Ormińskiego, który potrwa do soboty, 26 października br.

Uroczystość otwarcia festiwalu zaplanowano na godz. 9. Po jej zakończeniu rozpoczną się przesłuchania w ramach konkursu muzyki organowej.
Dużym wydarzeniem festiwalu będzie koncert gościnny – na organy i fortepian – który odbędzie się w piątek, 25 października br. Wystąpią w nim muzycy światowej sławy: prof. Johannes Skudlik z Niemiec i prof. Roman Perucki z Gdańska.

Z kolei w ostatnim dniu festiwalu odbędzie się Koncert Finałowy w wykonaniu solistów, Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego oraz filharmoników gdańskich. W programie koncertu utwory: Mozarta, Rossiniego, Donizettiego, Verdiego i Ruttera. Więcej informacji na temat festiwalu można znaleźć na stronach internetowych: www.festiwalrumia.pl


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Józef Chmielewski

Wybrany z okręgu nr 1. Członkiem Rady Miejskiej Rumi jest piątą kadencję. W latach 2002-2006 pełnił funkcję przewodniczącego Rady. Rada Miejska pod jego przewodnictwem we ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.