Najważniejsze informacje

01.09.2013 LARUM O 1 DZIEŃ...

Dlaczego sesja zwołana została o 1 dzień wcześniej niż zwykle

Radni nieformalnej koalicji  (grupa K. Klawitera i M.Pasiecznego) zarzucili przewodniczącemu RM zwołanie sesji sierpniowej o ...1 dzień za wcześnie, co jakoby miało być złamaniem uchwały rady miasta  (uchwalającej plan pracy), która mówi...że sesja odbyć się powinna w ...sierpniu!  Póki co  sierpień ma ciągle 31 dni a wspomniana sesja odbyła się  28 sierpnia. Ciekawe, że ta sama uchwała zawiera  zapis, że w miesiącu lipcu jest przerwa wakacyjna. To  nie przeszkadzało ww grupie radnych w złożeniu wniosku  o zwołanie sesji nadzwyczajnejw samym środku lipca!!  No tak w tej sprawie ani plan pracy ani wieloletnia tradycja nie ma znaczenia...

Sesję sierpniową, zwołano o jeden dzień wcześniej niż zwykle (zachowując wszelkie niezbędne procedury)  z uwagi na konieczność precyzyjnego współdziałania z Radą Miasta Redy w sprawie rozpoczęcia budowy ul Kosynierów. Odcinek ul. Kosynierów, pomiędzy Redą i Rumią,  czeka od 7 lat na do realizację. I własnie Auchan znalazło na to pieniądze..

Więcej szczegółów o przyczynach zwołania sesji w dniu 28 sierpnia wyjaśnia poniższe pismo Burmistrz, bedące wnioskiem o zwołanie sesji.

Zapoznaj się z jego treścią tuta:j - str1str2

 

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Tadeusz Piątkowski

Pracownik naukowy Politechniki Gdańskiej. W bieżącej kadencji, Rady Miejskiej, podobnie jak w poprzednich, pracuje w Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji. Wielokrotnie jej przewodniczył. Przez wiele ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.