Najważniejsze informacje

29.08.2013 DZIAŁANIE OBSTRUKCYJNE RADNYCH

Powtórka z "rozrywki"

Radni klubu PiS, Samorządnej Rumi i jeden z PO (Michał Pasieczny) zbojkotowali wczorajszą sesję. Tak bardzo chcą zmian na stanowisku przewodniczącego Rady Miejskiej, że nieistotne stały się merytoryczne wyjaśnienia.
W efekcie nie podpisali listy obecności w trakcie posiedzenia, a uchwały zaplanowane na wczoraj nie zostały podjęte.

Jak zauważyła Pani Burmistrz: "Powtarza się scenariusz z poprzedniej kadencji. Radni mają za nic mieszkańców Rumi. Radni mają za nic ich potrzeby. Nie są dla nich ważne tematy, które próbujemy zrealizować".

Na sesji miała być zatwierdzona uchwała w sprawie m.in. dokończenia budowy ulicy Kosynierów oraz możliwości uzyskania dofinansowania w wysokości 750 tys. zł z funduszy unijnych.

"Ważniejsze są sprawy destrukcji i obstrukcji całego miasta. Ważniejsze jest by nie budować drogi, na którą czekamy siedem lat (...). Nie ważne są pieniądze, które możemy uzyskać z zewnątrz, bo to by oznaczało, że szanse Pani Burmistrz w następnych wyborach rosną, a to oczywiście jest nie w smak naszym oponentom." - podsumował sytuację Przewodniczący RM, Tadeusz Piątkowski.

Jako ciekawostkę można było zauważyć, iż wzmiankowany radny PO (M.Pasieczny) zamiast uczestniczyć w zwołanym ad hoc posiedzeniu swojego klubu, mającym na celu rozwiązanie patowej sytacji, wolał konferować z klubem PiS... Ale przecież najważniejsze są sprawy miasta..


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Tadeusz Piątkowski

Pracownik naukowy Politechniki Gdańskiej. W bieżącej kadencji, Rady Miejskiej, podobnie jak w poprzednich, pracuje w Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji. Wielokrotnie jej przewodniczył. Przez wiele ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.