Najważniejsze informacje

20.08.2013 PO WAKACYJNEJ PRZERWIE

Sesja Rady Miejskiej

W przyszłą środę, 28 sierpnia, odbędzie się pierwsza po wakacyjnej przerwie sesja Rady Miejskiej. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 16.00.
Radni wysłuchają sprawozdania na temat przygotowań do rozpoczęcia roku szkolnego 2013/2014. Ponadto w porządku obrad znalazły się projekty uchwał w sprawie:
- przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Rumi na lata 2013-2027;
- uchwalenia budżetu miasta Rumi na 2013 rok;
- wyrażenia zgody na przekazanie w 2013 roku środków finansowych na Fundusz Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej;
- włączenia nowo powstałych ulic do obwodów szkolnych miasta Rumi;
- ogłoszenia zamiaru połączenia Filii nr 1 i Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Floriana Ceynowy w Rumi, zamiaru przeniesienia głównej siedziby Biblioteki oraz dokonania zmian w statucie Miejskiej Biblioteki Publicznej;
- zatwierdzenia do realizacji projektu pt. „Rumska Spinka” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (…).


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Tadeusz Piątkowski

Pracownik naukowy Politechniki Gdańskiej. W bieżącej kadencji, Rady Miejskiej, podobnie jak w poprzednich, pracuje w Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji. Wielokrotnie jej przewodniczył. Przez wiele ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.