Najważniejsze informacje

23.07.2013 PRACE TRWAJĄ

Budowa dróg w toku

Mimo trwających wakacji trwają liczne remonty i budowa dróg miejskich. Część nieutwardzonych ulic zostanie wyłożonych płytami betonowymi typu Yomb. Ułożono je już na ul. Krzywe Koło oraz rozpoczęto prace na ul. Jaśminowej w Białej Rzece. Do końca września bieżącego roku płyty pojawią się jeszcze na siedemnastu drogach. Płyty utwardzą gruntowe nawierzchnie ulic Białej Rzeki, Starej Rumi i Lotniska. Natomiast, mieszkańcy dwóch ulic: Modrzewiowej i Nagietkowej, sami postanowili kupić materiał, zlecając miastu ułożenie płyt na swoich ulicach. Zakończenie prac związanych z utwardzaniem rumskich ulic przewidziano na koniec września br. Trwa też budowa ul. Podgórnej za Zagórzu. Ułożono już kanalizację deszczową, trwa układanie wodociągu i gazociągu. Gotowa jest także część chodnika, który jest układany z kostki brukowej. Dodatkowo wykonano także połączenie ulic Podgórnej z ul. Leśną, na odcinku od przedszkola „Pod Topolą” do Podgórnej. Termin zakończenia budowy zaplanowano na 16 września br.

więcej w relacji TTM


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Tadeusz Piątkowski

Pracownik naukowy Politechniki Gdańskiej. W bieżącej kadencji, Rady Miejskiej, podobnie jak w poprzednich, pracuje w Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji. Wielokrotnie jej przewodniczył. Przez wiele ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.