Najważniejsze informacje

30.06.2013 SUPERUCZNIOWIE, SIATKARKI I PRZEDSIĘBIORCA

Uroczyście podczas sesji

W trakcie czerwcowych obrad Rady Miejskiej Rumi uhonorowano za osiągnięcia: uczniów Ekologicznej Szkoły Społecznej, siatkarki ze Szkoły Podstawowej nr 9 oraz wręczono nagrodę Burmistrza dla wyróżniającego się przedsiębiorcy z terenu naszego miasta.

Uczniowie Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społecznej i Ekologicznego Gimnazjum Społecznego kolejny rok z rzędu święcili tryumfy w trakcie światowego finału konkursu „Odyseja Umysłu”, Tym razem wywalczyli dwa wicemistrzostwa świata.

Podziękowania i kwiaty otrzymały również przedstawicielki reprezentacji dziewcząt, które zdobyły mistrzostwo Polski w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej kategorii siatkówki dziewcząt oraz ich trener.
Dziewczęta grały w finale, który odbył się we Wschowej pod sztandarem APS TPS Rumia oraz Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi. To uczennice klas szóstych z rumskiej placówki. W turnieju brały udział reprezentacje wszystkich 16 województw.

Tegorocznym laureatem nagrody Burmistrza dla wyróżniającego się przedsiębiorcy została pani dr n. med. Lidia Janda - Wasiluk – właścicielka Kliniki Stomatologiczno - Medycznej Med-Oral. Klinika funkcjonuje w Rumi od 1999r.  Jako jedna z pierwszych w Polsce prywatna klinika na wysokim, europejskim poziomie, zdobyła uznanie wielu setek pacjentów  krajowych i zagranicznych oraz grona znakomitych specjalistów medycznych.

Naszym wspaniałym mieszkańcom serdecznie gratulujemy!


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Jolanta Staszewska

Bezpartyjna, zamężna, dwie córki, związana z Rumią od 18 lat. Wykształcenie wyższe, nauczyciel, były dyrektor Gim 2 w Rumi. Wieloletni praktyk i specjalista do ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.