Najważniejsze informacje

25.04.2013

Koalicja Gospodarności-PO przestała istnieć

Na początku dzisiejszych obrad Rady Miejskiej Rumi dowiedzieliśmy się, że koalicja Gospodarności i Platformy Obywatelskiej rozpadła się. Taką decyzję podjął Zarząd PO.

Co istotne radni Gospodarności dowiedzieli sią o tej decyzji tuż przed sesją. Nic nie było z nami omawiane czy konsultowane.

Jak wynika z wypowiedzi byłego już radnego koalicji, a także klubu PO, Leszka Kiersznikiewicza, posunięcie to się odbyło się także bez konsultacji z radnymi PO czy też aktywnie zaangażowaną w naszą dotychczasową wspólpracę poseł PO - Krystyną Kłosin.

Leszek Kiersznikiewicz po oficjalnym ogłoszeniu zerwania koalicji ponformował, iż w dniu dzisiejszym wypowiedział członkostwo w klubie radnych PO i pozostanie radnym niezależnym. Uczynił to ze względu na fakt zerwania koalicji, bez przedyskutowania tej kwestii z członkami. Wielokrotnie podkreślił kwestię obniżenia standardów w Platformie Obywatelskiej, której zarząd podejmuje decyzje w oparciu o dyrektywy z zewnątrz, od Starosty Wejherowskiego.

Przypomniał, iż koalicja powstała, by zaradzić pernamentnemu chosowi, który powstał po poprzedniej kadencji Rady Miejskiej. Jej celem miała być szeroka wspólpraca na rzecz mieszkańców. Zgodnie realizowała współny program, przez 2 lata zakończyła inwestycje oświatowe i przeszła teraz do inwestycji drogowych.

Stwierdził, że współpraca w ramach PO była trudna, lecz ostatnio stała się niemożliwa. Sprzeciwia się działaniom niektórych radnych, które zmierzają do rozpoczęcia kampanii wyborczej. Blokowanie inwestycji i innych projektów działa na szkodę miasta. Dobro miasta nie może zależeć od marzeń i ambicji wyborczych.

Leszek Kiersznikiewicz stwierdził, że nie będzie firmować tego chaosu, stąd jego decyzja.


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Tadeusz Piątkowski

Pracownik naukowy Politechniki Gdańskiej. W bieżącej kadencji, Rady Miejskiej, podobnie jak w poprzednich, pracuje w Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji. Wielokrotnie jej przewodniczył. Przez wiele ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.