Najważniejsze informacje

11.04.2013 SPRAWA UMORZONA

Burmistrz działała zgodnie z prawem!

Dzisiaj, podczas rozprawy Sąd Rejonowy w Wejherowie umorzył postępowanie w sprawie nieprawidłowości, jakich rzekomo miała dopuścić się burmistrz Rumi, Elżbieta Rogala-Kończak, podczas sprzedaży działek przy ul. Sobieskiego, gdzie obecnie działa stacja paliw NESTE.
Sąd, po zbadaniu sprawy zarówno pod kątem formalnym, jak i merytorycznym, uznał, iż Burmistrz Rumi nie działała na szkodę miasta i nie złamała prawa.

To kolejne rozstrzygnięcie uniewinniajace Burmistrz Miasta w tej sprawie. Sprzedażą kilku działek, na których aktualnie funkcjonuje stacja benzynowa, zajmowała się prokuratura rejonowa, następnie prokuratura okręgowa oraz sąd. Wszystkie decyzje w/w organów również mówią o braku jakichkolwiek podstaw niegospodarności czy znamion czynu zabronionego.

 

 

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Mariusz Wiśniewski

Inżynier mechanik, absolwent wydziału mechaniczno-elektrycznego Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Przez cztery lata przewodniczył wspólnocie mieszkaniowej, której jest członkiem. Bezpartyjny.

Najważniejsze dla niego ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.