Najważniejsze informacje

22.12.2012 GRATULUJEMY

"Ambitny" budżet

Zgodnie z „życzeniem” większości radnych opozycji Rumia w przyszłym roku będzie miała budżet „ambitny”. Do propozycji przedstawionej przez Burmistrz Rumi radni dorzucili lekką ręką to milion na dodatkową drogę, to „tylko” 2 miliony na kluby sportowe. Ładnie wygląda, a owszem na papierze... A skąd wziąć ma gmina te pieniądze? Ano na przykład z dodatkowej sprzedaży gruntów... albo może z podatków. Zapomniała opozycja tylko, że ze sprzedażą gruntów aktualnie jest kiepsko, a i podatków część radnych nie chciała podnosić, a teraz chce z tego pokrywać dodatkowe wydatki :)

„Gospodarność” i trzech radnych PO nie mogło poprzeć takiego zmienionego projektu budżetu. Jest co prawda na papierze „ambitny”, lecz co z tego, jeśli nierealny i niewykonalny? O błędach formalnych nie wspominając...

 

Relacja TTM


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Zbigniew Rachwald

Współpracuje ze Stowarzyszeniem „Pomóż Sąsiadowi” w dziele pomocy w nauce rumskiej młodzieży. Z ramienia Rady Nadzorczej SM. „Janowo” współuczestniczy w redagowaniu sp ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.