Najważniejsze informacje

19.11.2012 KONIEC PRAC

Towarowa-Cegielniana-Leśna otwarta!

Po dwóch latach intensywnych prac oficjalnie otwarto nowo wybudowaną drogę łączącą Rumię i Redę ul. Towarową, Cegielnianą i Leśną.

Prace związane z budową tej alternatywy dla krajowej "6" rozpoczęły się w listopadzie 2010r.
W ramach robót wykonano: chodniki, oświetlenie, ułożono asfalt oraz wykonano oznakowanie poziome i pionowe.

Inwestycja ta była realizowana we współpracy Rumi, Redy i Starostwa powiatowego w Wejherowie. Co istotne na realizację inwestycji udało się pozyskać dofiansowanie z funduszy unijnych, tj. z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Podczas uroczystości Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Starosta Wejherowski Józef Reszke, Burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński, Burmistrz Rumi Elżbieta Rogala-Kończak, przewodniczący Rad Miejskich obu miast, w obecności poseł Krystyny Kłosin dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi, tym samym otwierając nową drogę. Następnie już w redzkiej szkole podstawowej nr 6 odbyło się spotkanie w tej sprawie. W jego trakcie zaprezentowano historię powstania projektu oraz realizacji inwestycji.

Relacja z otwarcia w TTM

Fotorelacja w Rumia.naszemiasto.pl


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Józef Chmielewski

Wybrany z okręgu nr 1. Członkiem Rady Miejskiej Rumi jest piątą kadencję. W latach 2002-2006 pełnił funkcję przewodniczącego Rady. Rada Miejska pod jego przewodnictwem we ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.