Najważniejsze informacje

18.11.2012 GRATULACJE PANI BURMISTRZ!

10 lat z Elżbietą Rogalą-Kończak

W tym miesiącu Elżbieta Rogala-Kończak ochodzi jubileusz 10-lecia sprawowania funkcji burmistrza miasta Rumi.
To 10 lat temu - w listopadzie 2002r. rumianie wybrali ją na burmistrza Rumi w pierwszych bezpośrednich wyborach samorządowych. Swe poparcie dla pracy pani burmistrz wyrazili także w wyborach w 2006r. i 2010r. - kiedy to jej kandydatura bezapelacyjne zwyciężyła już w I turze.

Przez ostatnie lata samorząd Rumi stale się rozwija. Pani burmistrz - wraz z ugrupowaniem "Gospodarność", z którego się wywodzi - zawsze stawiała na prężny rozwój, pozyskiwanie funduszy unijnych, realizację inwestycji, jednakże w oparciu o realistyczne przesłanki. Nigdy nie obiecywała szklanych gór, ciężko pracowała na to, jak wygląda Rumia obecnie. To za urzędowania pani burmistrz nasze miasto okazało się najlepszym samorządem województwa pomorskiego.

Pani burmistrz jest absolwentką Wydziału Elektroniki Politechniki Gdańskiej. Studia ukończyła z wyróżnieniem. Matka dwóch dorosłych synów, mąż Jarosław prowadzi prywatną lecznicę dla zwierząt. Jest współzałożycielką Ekologicznej Szkoły Społecznej, która z powodzeniem funkcjonuje od wielu lat w Rumi. Przez kilka lat pracowała także w firmie leasingowej. Ma wieloletnie doświadczenie związane z samorządem terytorialnym. W życiu publicznym Rumi pojawiła się w roku 1990, jako radna Rady Miasta. Była również radną Rady Powiatu Wejherowskiego.


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Józef Chmielewski

Wybrany z okręgu nr 1. Członkiem Rady Miejskiej Rumi jest piątą kadencję. W latach 2002-2006 pełnił funkcję przewodniczącego Rady. Rada Miejska pod jego przewodnictwem we ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.