Najważniejsze informacje

29.10.2012 1 LISTOPADA

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z czwartkowym Świętem Zmarlych ulegnie zmianie organizacja ruchu w okolicy Cmentarza Komunalnego przy ul. Górniczej w Rumi. Zmiany obejmą ulice: Górniczą, Stalową, Hutniczą, Tkacką, Włókienniczą i Rybaków. Na określonych odcinkach tych ulic obowiązywać będą zakazy zatrzymywania się, ale zostanie zorganizowany dodatkowy parking.
Tymczasowe zmiany dotyczyć także będą kursowania linii autobusowej ZKM Gdynia.

ul. Górnicza – na odcinku od ul. Sobieskiego do ul. Włókienniczej będzie dwukierunkowa, natomiast na dalszym odcinku – jednokierunkowa. Powyżej ul. Hutniczej wjazd jedynie dla autobusów i samochodów TAXI. Ponadto obowiązuje obustronny zakaz parkowania. 1 listopada - nie będzie funkcjonował pierwszy przystanek ZKM Gdynia (od ul. Sobieskiego)

ul. Stalowa - będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy (od ul. Górniczej do ul. Włókienniczej)

ul. Hutnicza – od ul. Górniczej do ul. Tkackiej będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy z jednostronnym zakazem zatrzymywania. Od ul. Tkackiej do ul. Włókienniczej będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy z obustronnym zakazem zatrzymywania się.

ul. Tkacka - będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy. Do przewężenia obowiązywał będzie obustronny zakaz zatrzymywania się.

ul. Włókiennicza - od ul. Hutniczej do Górniczej będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy z jednostronnym zakazem zatrzymywania się. Od ul. Górniczej do ul. Kombatantów będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy z jednostronnym zakazem zatrzymywania się.

ul. Rybaków - będzie obowiązywał jednostronny zakaz zatrzymania, zostanie zorganizowany dodatkowy parking (na zakręcie)

Zmiany w kursowaniu linii autobusowych ZKM Gdynia

• Cmentarz w Kosakowie obsługiwać będzie w godzinach 8.30-17.30 także linia dodatkowa 273, na trasie: Gdynia Chylonia Dw. PKP – Kartuska – Morska – Rumia: Sobieskiego – Rumia Dworzec PKP – Starowiejska – Derdowskiego – Dębogórska – I Dywizji WP – Kazimierz – Kosakowo: Rzemieślnicza – Kosakowo Cmentarz Komunalny. Powrót do Chyloni odbywać się będzie trasą linii 173, przez Dębogórze. Autobusy linii 273 zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach innych linii na jej trasie. Autobusy będą kursować co 20-40 minut.

• Do obsługi cmentarzy w Rumi, w godzinach 7-18 uruchomiona zostanie linia autobusowa 386, na trasie: Rumia, pl. Kaszubski (Cmentarz Katolicki) – Dębogórska – Gdańska – Dąbrowskiego – Starowiejska – Rumia Dworzec PKP – Sobieskiego – Górnicza – Rumia Cmentarz Komunalny. Autobusy linii 386 będą się zatrzymywać na wszystkich przystankach innych linii na jej trasie. Autobusy będą kursować z częstotliwością na bieżąco dostosowywaną do liczby pasażerów (nie rzadziej niż co 15 minut).

• Ponadto, w godzinach 10-17, na fragmencie trasy linii 173: Gdynia Chylonia Dworzec PKP – Kartuska – Morska – Rumia: Sobieskiego – Górnicza – Rumia Cmentarz Komunalny uruchomiona zostanie linia autobusowa 373. Autobusy linii 373 zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach innych linii na jej trasie. Autobusy będą kursować co 10-20 minut.

• Funkcjonować będzie także linia 88 na podstawie rozkładu specjalnego (zbliżonego do powszedniego) w godzinach 8–16.


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.