Najważniejsze informacje

11.10.2012 JUŻ ZA TYDZIEŃ

FESTIWAL MUZYKI RELIGIJNEJ

W dniach 18 – 20 października 2012 roku odbędzie się w Rumi kolejny, w tym roku już XXIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego.

W tym roku w rumskim festiwalu weźmie udział 14 organistów i 18 zespołów chóralnych z Rosji, Czech i Polski.
Organizatorem festiwalu jest Komitet Organizacyjny Miedzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi, dyrektorem Festiwalu – Daniel Ptach, a dyrektorem artystycznym - prof. Roman Perucki.

W ramach Festiwalu odbywają się dwa konkursy: muzyki organowej oraz zespołów chóralnych. Dodatkową kategorią jest konkurs na najlepsze wykonanie pieśni religijnej w języku kaszubskim. Wszystkie przesłuchania i koncerty odbywać się będą tradycyjnie w kościele Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi przy ul. Dąbrowskiego 26.

Uroczyste rozpoczęcie Festiwalu odbędzie się przed południem w czwartek, 18 października br. W czwartek po popłudniu oraz przez cały piątek i sobotę trwać będą przesłuchania konkursowe. W sobotę o godz. 12 uczestnicy festiwalu złożą hołd
pamięci i wiązanki kwiatów przy popiersiu ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi. Po tych uroczystościach odbędzie się seminarium dla dyrygentów, które poprowadzi dyrektor Filharmonii Wrocławskiej Andrzej Kosendiak. O godz. 19 zostaną ogłoszone oficjalnie wyniki konkursów, wręczone nagrody i dyplomy, a po nich rozpocznie się Koncert Laureatów.
Gościem specjalnym festiwalu będzie najlepszy chór profesjonalny w Polsce – Chór Filharmonii Wrocławskiej pod dyrekcją Agnieszki Fraków - Żelezny , który wystąpi w sobotę, 20 października br. w Koncercie Finałowym.


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.