Najważniejsze informacje

04.10.2012 ATRAKCJE NA WEEKEND

Urodziny Rumi

Już w najbliższą niedzielę - 7 października 2012 r. - przypada 58 rocznica nadania Rumi praw miejskich. Z tej okazji w weekend odbędzie się kilka imprez.

W sobotę, 6 października, w hali widowiskowo-sportowej Miejskiego  Ośrodka sportu i Rekreacji odbędzie się mecz piłki siatkowej „58 setów na 58 urodziny Miasta Rumi” . Jak co roku, na przeciwko siebie staną dwie drużyny: Niebiescy i Czerwoni, a w zespołach zagrają: włodarze Rumi, radni, urzędnicy, uczniowie, nauczyciele i inni. Siatkarska rywalizacja z okazji urodzin naszego miasta rozpocznie się o godz. 10.

W niedzielę, 7 października br., o godz. 19 w kościele św. Józefa i św. Judy Tadeusza na Zagórzu (ul. Podgórna 1)  odbędzie się pierwsza edycja Rumskich Spotkań Muzycznych i koncert pt. „Muzyczna magia kina”. Artyści: Karolina Karcz – sopran, Orkiestra Kameralna Progress pod dyrekcją Szymona Morusa, gościnnie Jakub Ostrowski – fortepian, Paweł Zagańczyk – akordeon, zaprezentują największe hity polskiej i zagranicznej muzyki filmowej. Pomysłodawcą tego wydarzenia muzycznego jest rumianin - Marek Gerwatowski, a impreza odbywa się pod patronatem Burmistrz Miasta Rumi Elżbiety Rogali – Kończak.

Tego samego dnia, nieco wcześniej - o godz. 16.00 rozpocznie się spektakl z cyklu Rodzinnych Spotkań Teatralnych pt.: „Zło tańcem zwyciężaj”. Zaprezentuje go Teatr Rozmaitości z Gdańska. Spektakl odbędzie się w Domu Kultury SM „Janowo” przy ul. Pomorska 11.


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Tadeusz Piątkowski

Pracownik naukowy Politechniki Gdańskiej. W bieżącej kadencji, Rady Miejskiej, podobnie jak w poprzednich, pracuje w Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji. Wielokrotnie jej przewodniczył. Przez wiele ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.