Najważniejsze informacje

01.11.2014 TO JUŻ 4 LATA..

Śp. Andrzej Potulski

Wspominamy naszych kolegów radnych, którzy odeszli ...

2010-11-12

To nie mieści się w głowie! Parę dni temu spotkaliśmy się wszyscy na uroczystości kończącej kadencję Rady Miejskiej!  Andrzej był milkliwy, poważny - ale to przecież cały On! Zawsze ujmował wszystkich spokojnym, poważnym stosunkiem do życia i jego zawirowań. Wypowiadał się rzadko, słuchany był pilnie.
Nic nie powiem o zawodowych sukcesach Andrzeja - nie mam już dzieci w gimnazjalnym, czy ponad gimnazjalnym wieku, mieszkam na drugim końcu miasta, ale przecież sława nauczycielskich osiągnięć Andrzeja Potulskiego lekkim skrzydłem leciała przez  miasto i każdy coś o tym słyszał!
Ale do opowieści o drodze życiowej, o szczeblach zawodowej kariery… do tego nie mam prawa i przede wszystkim – wiedzy. Bo spotkaliśmy się i współpracowaliśmy - w rumskich strukturach samorządowych, w Radzie Miejskiej. Chciałem więc opowiedzieć o tym niezwykłym człowieku, o Jego służbie publicznej - tak, jak widzieliśmy to my, koledzy z Rady. 
W poprzedniej kadencji radny Andrzej Potulski był przewodniczącym najważniejszej komisji - komisji trzymającej rękę na finansowym pulsie miasta, bezpośrednio pilnującej realizacji budżetu. To był wspaniały czas dla Rumi. Niezwykłe umiejętności i wiedza ekonomiczna Przewodniczącego pozwalała na harmonijną współpracę z burmistrzem, ze służbą finansową Urzędu Miasta, na śmiałą i jednocześnie bezpieczną politykę inwestycyjną.
Spokój Jego wypowiedzi, trafność ocen budziła szacunek wszystkich, ze wszystkich stron naszej sceny politycznej.  Taki był do końca pracy w Radzie, do końca kadencji. Widać było, że ostatnio nie czuł się najlepiej, że długoletnia praca dla społeczności naszego miasta – pozostawiła ślad w Jego duszy, nie pozostała bez wpływu na zdrowie.
Już dawno nam zapowiadał, że to już Jego ostatnia kadencja, że kończy swą służbę publiczną. Wszyscy traktowali tę deklarację z szacunkiem na jaki zasługiwała. Widzieliśmy, że to nie kokieteria, że to poważna i przemyślana decyzja.
Ale cały czas widać było, że ostatnich chwil kończącej się kadencji nasz dzielny kolega Andrzej - nie traktował bynajmniej ulgowo. Aktywny w komisji, aktywny na sesjach – to może zabrzmi banalnie - był wzorowym radnym.
Spośród kilku radnych – nauczycieli, był jedynym przedstawicielem królowej nauk, a  jednocześnie – ekonomistą. Więc po królewsku - szczodrze - pomagał innym w orientowaniu się w gąszczu problemów ekonomicznych.
Bardzo żałowaliśmy, że nie wystartuje w nowej kampanii wyborczej, teraz musimy się pogodzić z myślą, że już nikogo na tym świecie Andrzej Potulski nie wesprze, nie pomoże.
Ale pamiętajmy - Andrzej jest z tych, nieczęsto spotykanych ludzi – którym żadne kataklizmy i figle losu, którym nawet śmierć - nie może zabrać dorobku życia. Bo to nie żadne nietrwałe dobra. To setki wykształconych młodych obywateli, to dziesiątki trafnych decyzji przekutych na rosnącą Rumię, na pomyślność naszego miasta.

                                        W imieniu klubu radnych „Gospodarności”
                                                                  Zbigniew Rachwald


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Zbigniew Rachwald

Współpracuje ze Stowarzyszeniem „Pomóż Sąsiadowi” w dziele pomocy w nauce rumskiej młodzieży. Z ramienia Rady Nadzorczej SM. „Janowo” współuczestniczy w redagowaniu sp ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.