Najważniejsze informacje

22.10.2017

Utrudnienia w ruchu w Janowie

W związku z dalszymi pracami prowadzonymi przy przebudowie skrzyżowania Pomorska/Gdańska na odcinku około 100 metrów wyłączona z ruchu została ulica Gdańska - od ul. Pomorskiej w stronę ul. Dębogórskiej. Objazd odbywa się ulicami Częstochowską i Gdyńską (można na nie wjechać z ul. Pomorskiej oraz Gdańskiej). Oddany do użytku został natomiast odcinek Gdańskiej od ul. Katowickiej do ul. Pomorskiej.

Prace przy przebudowie skrzyżowania zakończą się jeszcze w tym roku. Do tego czasu w tymczasowo zmieniony sposób funkcjonuje komunikacja miejska (J, 383 - nowa trasa objazdowa w Rumi Janowie, R, 87, N30 - przywrócenie stałych tras w Rumi Janowie). 

Linie R, 87 i N30

Przywrócone zostają stałe trasy autobusów linii R, 87 i N30 w rejonie Rumi Janowa. Przywrócone zostaje zatrzymanie na przystankach "Kujawska 01" i "Kujawska 02" przy ul. Gdańskiej oraz "Pomorska 02" i "Mazowiecka 02" przy ul. Pomorskiej. 

Linie J i 383

W kierunku Rumi Partyzantów obowiązuje objazd: od przystanku „Kujawska 02” do przystanku „Rondo Jana Pawła II 01” ul. Gdańską, Częstochowską, Gdyńską i Dębogórską. Na trasie objazdu obowiązywać będą przystanki:

- „Władysława Łokietka 91” przy ul. Gdyńskiej, za skrzyżowaniem z ul. Łokietka
- „Kazimierza Wielkiego 91” na żądanie, przy ul. Gdyńskiej, przed skrzyżowaniem z ul. Kazimierza Wielkiego.

W kierunku Wejherowa obowiązuje objazd: od przystanku „Rondo Jana Pawła II 02” do przystanku „Kujawska 01” ul. Dębogórską, Gdyńską, Częstochowską i Gdańską. Na trasie objazdu obowiązywać będą przystanki: 

- „Kazimierza Wielkiego 92” na żądanie, przy ul. Gdyńskiej, za skrzyżowaniem z ul. Kazimierza Wielkiego
- „Władysława Łokietka 92” przy ul. Gdyńskiej, za skrzyżowaniem z ul. Łokietka.

Przystanki "Osiedle Królewskie 01 i 02" i "Klonowa 01 i 02" dla linii J i 383 nie obowiązują. Zapraszamy do skorzystania z przystanków w ciągu ul. Gdyńskiej. Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Zbigniew Rachwald

Współpracuje ze Stowarzyszeniem „Pomóż Sąsiadowi” w dziele pomocy w nauce rumskiej młodzieży. Z ramienia Rady Nadzorczej SM. „Janowo” współuczestniczy w redagowaniu sp ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.