Najważniejsze informacje

28.09.2017

Zadbajmy o place zabaw, apeluje radny Henryk Grinholc

Przykładem jest plac znajdujący się przy ulicy Różanej, mówi radny Gospodarności Henryk Grinhoc. Trzeba go zabezpieczyć na przyszłość, żeby nie został zdewastowany. O problemie powiedział na czwartkowej sesji: Można żona była z córką na tym placu i widziała, jak młodzież zjeżdża rowerami prosto w stronę płotu, gdzie widać wystające pręty. Jeśli któreś dziecko wpadnie na ten plot to stanie się tragedia, więc trzeba coś zrobić. 

- Wiadomo, że nie postawi się w takich miejscach stróża, ponieważ placów zabaw w Rumi jest za dużo, ale może tamtędy, a także przy wszystkich innych placach powinien częściej przejeżdżać patrol straży miejskiej, być może strażnik powinien się przejść, skoro młodzież nie słucha, co się do nich mówi? Być może wówczas będzie reagować - mówi Henryk Grinholc. Radny Gospodarności proponuje też zamontowanie tablic informacyjnych o tym, że rodzice będą ponosili karę za ewentualne wyrządzone uszkodzenia. Szkoda, żeby okazało się, że pieniądze, które były wydane na place zabaw, zostały zmarnowane. 

Radny Gospodarności Tadeusz Piątkowski mówi również, że aby uchronić place zabaw przed dewastacją trzeba także aktywności ze strony rodziców. Poza tym - takie miejsca powstawały w przeszłości, teraz powstają nowe, ale z biegiem lat pustoszeją i są dewastowane. Dzisiaj jak się patrzy na projekty obywatelskie to widać pomysły na rozbudowę placów zabaw w Rumi, ale środków na ich utrzymanie już w budżecie nie widać. Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Zbigniew Rachwald

Współpracuje ze Stowarzyszeniem „Pomóż Sąsiadowi” w dziele pomocy w nauce rumskiej młodzieży. Z ramienia Rady Nadzorczej SM. „Janowo” współuczestniczy w redagowaniu sp ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.