Najważniejsze informacje

15.09.2017

Kto oglądał już Rumię z nowej wieży widokowej?

Punkt widokowy i ścieżka edukacyjna na Górze Markowca zamiast dzikiej i niezagospodarowanej przestrzeni. Piękne, prawda? „Każdy marzy o tym, żeby Góra Markowca się zmieniła i stała się naszą wizytówką”, powiedział w 2015 roku Michał Pasieczny, burmistrz Rumi. Po dwóch latach… nic się niestety nie zmieniło.

„Jest program unijny, na którym można zdobyć dofinansowanie do 80 – 85 proc. Program dotyczy różnorodności biologicznej i dedykowany jest wieżom widokowym. W związku z tym jest to ostatnia szansa w tym rozdaniu środków, a może i w ogóle ostatnia, aby uzyskać takie dofinansowanie. Dlatego tworzymy koncepcję, projektujemy – dodaje Michał Pasieczny”. 

Źródło: http://www.nadmorski24.pl/aktualnosci/24452-punkt-widokowy-i-sciezka-edukacyjna-na-gorze-markowca.html

Mniej więcej w tym samym czasie lokalna gazeta pisała, że projekt o ogólnej wartości (razem z Redą) to 11 mln zł, w tym 9,4 wynikające z dofinansowania, został złożony w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku i przeszedł pozytywnie ocenę formalną…  Czy ktoś już korzystał z tej wieży widokowej? Czy Rumia ładnie wygląda z Góry Markowca? A może ze ścieżki "zbudowane" obok wieży? 

„W Rumi planowana wieża powstać ma na Górze Markowca, a obok dodatkowe atrakcje takie jak ścieżka ekologiczna, dzięki której odwiedzający będą zwracali uwagę na temat ochrony przyrody. Odtwarzane mają być nawet siedliska roślinne, które się znajdują w okolicy”.

Źródło: http://mtk.pl/artykul/wiadomosci/nowe-wieze-widokowe-w-rumi-redzie-wejherowie

„Do czasu wybudowania wież w Małym Trójmieście Kaszubskim możemy korzystać z tej znajdującej się w Gniewinie. Kompleks nazwany „Kaszubskie Oko” działa od 2006 roku. Tamtejsza wieża widokowa ma 44 metry wysokości, a sama platforma widokowa znajduje się 150 metrów nad poziomem morza”... Słowa napisane dwa lata temu, które cały czas są niestety aktualne.  


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Zbigniew Rachwald

Współpracuje ze Stowarzyszeniem „Pomóż Sąsiadowi” w dziele pomocy w nauce rumskiej młodzieży. Z ramienia Rady Nadzorczej SM. „Janowo” współuczestniczy w redagowaniu sp ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.