Najważniejsze informacje

06.09.2017

40 tysięcy zł dla gmin Lipusz i Sulęczyno

Rada Miejska Rumi jednomyślnie przegłosowała przekazanie 40 tysięcy zł jako pomoc finansową dla gmin poszkodowanych podczas sierpniowych nawałnic. To społeczna solidarność, mówi radny Gospodarności Tadeusz Piątkowski. 

Pomoc otrzymają gmina Lipusz (na remont kościoła, który został zniszczony w wyniku działania żywiołu) i gmina Sulęczyno (na remonty dróg). „Nie jest to pierwsza pomoc od Rumi dla miejscowości dotkniętych skutkami silnych wiatrów i opadów, jakie miały miejsce 11 sierpnia. Już kilka dni po tragedii Miejski Dom Kultury w Rumi zorganizował zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy - wody mineralnej, środków czystości i różnych art. przemysłowych. Dodatkowo dla Straży Pożarnej w Kościerzynie miasto Rumia dostarczyło  agregat prądotwórczy, 10 pił spalinowych z pełnym osprzętowaniem, koce oraz karimaty, pisze portal MTK.pl (mtk.pl/artykul/wiadomosci/rumia-20-tys-na-remont-kosciola-zniszczonego-przez-zywiol)

Pomagamy gminom, aby dzięki temu pomoc trafiła do tych, którzy zostali poszkodowani. To solidarność społeczna i absolutnie słuszna decyzja Rady Miejskiej. Oby nam nigdy nie spotkała taka tragedia, ale jednocześnie mam nadzieję, że wówczas również otrzymalibyśmy od innych gmin pomoc, mówi radny Gospodarności Tadeusz Piątkowski

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Zbigniew Rachwald

Współpracuje ze Stowarzyszeniem „Pomóż Sąsiadowi” w dziele pomocy w nauce rumskiej młodzieży. Z ramienia Rady Nadzorczej SM. „Janowo” współuczestniczy w redagowaniu sp ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.