Najważniejsze informacje

04.09.2017

Trzecie urodziny Stacji Kultura

Stacja Kultura przygotowała z tej okazji urodzinowy konkurs fotograficzny dla czytelników. Zgłoszenia można było wysyłać do 31 sierpnia, aktualnie (do 8 września) na stronie facebook.com/StacjaKulturaRumia trwa głosowanie internetowe o nagrodę publiczności. Ogłoszenie wyników konkursu, przyznanie nagrody bibliotekarzy i nagrody publiczności oraz wręczenie nagród rzeczowych: 11.09.2017, godzina 18:30. 

W ramach urodzin zaplanowano również: 

* Flamenco 

Gorąca Andaluzja, żywiołowy taniec flamenco – kto by się nie skusił? Hiszpania zawita na tegorocznych, trzecich już urodzinach Stacji Kultura. Tancerze ze szkoły tańca Flamenco Andalu, którzy warsztat szkolili u takich mistrzów flamenco jak Manuel Betanzosa, Andres Péni, La Choni, Guadalupe Torres zaprezentują swój program już 11 września o godz. 18.30.  Aranżacje na śpiew i instrumenty w wykonaniu muzyków Mateo Gallito oraz Jakuba Wagnera. 

* Wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Barankiewicz „Czytelnicy Stacji Kultura”

Autorka wystawy o sobie: Z wykształcenia jestem bibliotekarzem, z zamiłowania fotografem. W latach 2009-2012 ukończyłam Trójmiejską Szkołę Fotografii. Fotografia jest mają pasją, interesuje mnie w niej wiele tematów: abstrakcja, martwa natura, eksperyment. Jednakże na celowniku mojego aparatu najczęściej pojawia się człowiek i jego twarz. Chciałabym skupić się przede wszystkim na portrecie. Dlatego, że uważam, iż człowiek jest istotą najbardziej interesującą i niezgłębioną… Poza tym, twarz jest niezwykłym obiektem do fotografowania. Pomysł, by zrobić sesje zdjęciowe czytelnikom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi rósł we mnie od wielu lat. Wreszcie plany udało się zrealizować. Zależało mi na tym, by uchwycić  naturalne piękno, jakie ma w sobie każdy człowiek. Mam nadzieje, że choć trochę się udało. Swoją fotografię określiłabym jako realistyczną, nie ingeruje zbyt dużo w obraz. Zależy mi na autentyzmie / prawdzie / zgodzie z rzeczywistością. Wystawę będzie można oglądać do 30 września w godzinach otwarcia placówki.  Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Zbigniew Rachwald

Współpracuje ze Stowarzyszeniem „Pomóż Sąsiadowi” w dziele pomocy w nauce rumskiej młodzieży. Z ramienia Rady Nadzorczej SM. „Janowo” współuczestniczy w redagowaniu sp ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.