Najważniejsze informacje

28.08.2017

Zmarł Grzegorz Szalewski

Właściciel NZOZ nr 1 w Rumi zmarł w poniedziałek, 28 sierpnia 2017. 

"Ukończył SP nr 6 i LO nr 1 w Rumi (matura 1975). Absolwent Wydziału Lekarskiego AMG, lekarzem pediatrą i specjalistą medycyny rodzinnej. Staż podyplomowy odbywał w Szpitalu Specjalistycznym im. F. Ceynowy w Wejherowie. Następnie był kierownikiem Przychodni Rejonowej i Pogotowia Ratunkowego w Rumi. 12 listopada 1998 r. został powołany na urząd starosty wejherowskiego. Jednym z sukcesów starosty i kierowanego przezeń zarządu powiatu było doprowadzenie do powołania w Wejherowie filii Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni, pierwszej wyższej uczelni w tym mieście (12 listopada 1999 r. w budynku ZSE). W 2002 r. studiowało na niej 100 studentów, na 3 wydziałach". 

"Bedeker Wejherowski", Regina Osowicka, 2006 Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Zbigniew Rachwald

Współpracuje ze Stowarzyszeniem „Pomóż Sąsiadowi” w dziele pomocy w nauce rumskiej młodzieży. Z ramienia Rady Nadzorczej SM. „Janowo” współuczestniczy w redagowaniu sp ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.