Najważniejsze informacje

27.08.2017 O CO CHODZI?

"Bandycki Rejon Szmelta", zapomniany przez Boga?

Burmistrz Miasta Michał Pasieczny ufundował nagrody w postaci pucharów, medali i słodyczy na turniej przeznaczony m.in. dla dzieci. Tymczasem MOSiR (zapewne niechcący) ujawnił, że podczas turnieju na pobliskim bloku zawisła płachta "Bandycki Rejon Szmelta. O Naszej dzielnicy zapomniał nawet Bóg!". Następne zdziwienie wzbudza fakt, że podziękowana za pomoc przy zorganizowaniu takiego turnieju otrzymała m.in. radna Jolanta Król, manager sportu w MOSiR i osoba związana z Salezjańską Organizacją Sportową. W tej sytuacji powstały wątpliwości, czy Burmistrz Miasta i radni wiedział o płachcie? Czy ktokolwiek z nich zareagował?

Pełna treść komunikatu z profilu MOSiR w sprawie turnieju:

"Turniej piłki nożnej kibiców MKS Orkan Rumia odbył się 5 sierpnia na boisku przy ulicy Sabata na dzielnicy Szmelta. Rywalizowano w 3 kategoriach: szkół podstawowych (3 drużyny), szkół gimnazjalnych (2 drużyny) oraz OPEN (8 drużyn).Najmłodsi czas spędzali na dmuchańcach. Podczas turnieju zorganizowano grill z kiełbaskami dla wszystkich.W kategorii SZKOŁY PODSTAWOWE zwyciężyli FC Wypasteryzowani pokonując Białe Orły oraz Arkę Gdynia.W kategorii SZKOŁY GIMNAZJALNE Najeczki pokonały FC Lubią Placki.W finale kategorii OPEN Nieogarnięci pokonali Pierwszą Linię zaś w finale pocieszenia (mecz o 3 miejsce) zwyciężyła Zulu Gula. Na dalszych miejscach znaleźli się Hedszoty, Gryf Wejherowo, Młoda Kaszubia, Zbychowo, Piroman.Nagrody w postaci pucharów, medali i słodyczy ufundował Burmistrz Miasta Rumia. Specjalne podziękowania za przygotowanie boiska dla Miasto Rumia oraz PUK-u w Rumi".