Najważniejsze informacje

16.08.2017

Finisaż wystawy fotografii Radosława Brzozowskiego

Stacja Kultura – Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zaprasza 30 sierpnia o godz.18.00 na finisaż wystawy fotografii Radosława Brzozowskiego „Minione, nie zapomniane, czyli dawno temu we Wdzydzach”. Wystawa zorganizowana jest z okazji XIX Światowego Zjazdu Kaszubów. 

O wystawie:

Minione, nie zapomniane to wspólny projekt zrealizowany wraz z Muzeum Etnograficznym we Wdzydzach Kiszewskich, którego pracownicy wcielili się w role gospodarzy ponad stuletnich wnętrz udostępnionych na potrzeby sesji przez Muzeum. Wystawie towarzyszyć będzie krótkometrażowy film, będący zapisem procesu twórczego.

Radosław Brzozowski: 

W wieku trzynastu lat znalazł w szafie starego Zenita. Od tej chwili aparat stał się dla niego na wiele lat nieodłącznym towarzyszem, powoli przekształcając się w integralną część ciała i umysłu twórcy. Chociaż wysłużony Zenit dawno już został zastąpiony przez kolejne aparaty, przygoda z fotografią i fascynacją zdjęciami pozostały niezmiennie. 

W chwili obecnej zajmuje się głównie fotografią aktu oraz historycznymi i szlachetnymi technikami fotografii, takimi jak: guma dwuchromianowa, odbitka olejna, odbitka pigmentowa cyjanotypia, papier solny, brąz Vandyke, ambotypia czy odbitka albuminowa. Jest również dyrektorem Trójmiejskiej Szkoły Fotografii.

Jego wystawy indywidualne: 2009 – „Galeria Zamkowa” w Lubinie, 2010 – „Officyna” w  Szczecinie, 2010 – „CoCo” w Gdyni, 2010 – „Mózg” w Bydgoszczy, 2010/11 Muzeum Fotografii w Bydgoszczy, 2012 Biblioteka Oliwska, 2013 Biblioteka Miejska Gdańsk Zaspa, 2013 Biblioteka Miejska w Rumi, 2015 Coffee Heaven – C.H. Klif Gdynia, 2015 Biblioteka Oliwska, 2016 Muzeum Park Etnograficzny Wdzydze Kiszewskie. 

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Zbigniew Rachwald

Współpracuje ze Stowarzyszeniem „Pomóż Sąsiadowi” w dziele pomocy w nauce rumskiej młodzieży. Z ramienia Rady Nadzorczej SM. „Janowo” współuczestniczy w redagowaniu sp ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.