Najważniejsze informacje

03.08.2017

Zmiany w kursowaniu autobusów ZKM w Janowie

W związku z przebudową skrzyżowania Gdańska - Pomorska - Częstochowska w Janowie od 4 sierpnia 2017 r. (od ok. godz. 7.35) przez około miesiąc zmienione zostają trasy autobusów linii J, M, R, 87, 383 i N30. W pierwszym etapie prac zamknięta będzie południowa część skrzyżowania. Nie będzie możliwości przejazdu ul. Gdańską na wprost wraz ze wszystkimi relacjami skrętnymi od strony Dworca PKP w Rumi i do Dworca PKP w Rumi. Przejazdy: Pomorska – Gdańska (do/z Dębogórskiej - w obu kierunkach) oraz Pomorska – Częstochowska (w obu kierunkach - na wprost) będą zachowane. 

Linie J i M

W kierunku Wejherowa/Dworca PKP w Rumi: od przystanku „Osiedle Królewskie 02” do przystanku „25-lecia Solidarności 01” ul. Dębogórską, Gdańską, Pomorską i Dąbrowskiego. Na trasie objazdu obowiązują przystanki:

„Pomorska – Gdańska 01” przy ul. Pomorskiej;
„Pomorska 01” przy ul. Pomorskiej;
„Mazowiecka 91” na żądanie przy ul. Dąbrowskiego;
„Stoczniowców 01” przy ul. Dąbrowskiego.

W kierunku Partyzantów/Rewy: od przystanku „25-lecia Solidarności 02” do przystanku „Osiedle Królewskie 01” ul. Gdańską, Gdańską lokalną, ul. Częstochowską i Gdańską. Na trasie objazdu obowiązywać będzie przystanek zastępczy „Kujawska 90” zlokalizowany przy ul. Gdańskiej (lokalnej) na wysokości budynku Gdańska 33.

Wybrane kursy linii J zostają przyspieszone do 3 minut z pętli Rumia Partyzantów”.

Linie R i N30

W kierunku Dworca PKP w Rumi: od przystanku „Hutnicza – Działki 02” do przystanku „25-lecia Solidarności 01” ul. Hutniczą i Dąbrowskiego z zatrzymywaniem na przystankach tymczasowych przy ul. Dąbrowskiego:

„Mazowiecka 91” na żądanie;
„Stoczniowców 01”.

W kierunku Gdyni: od przystanku „25-lecia Solidarności 02” do przystanku „Pomorska – Gdańska 01” ul. Gdańską, Gdańską lokalną, ul. Częstochowską i Pomorską. Na trasie objazdu obowiązywać będzie przystanek zastępczy „Kujawska 90” zlokalizowany przy ul. Gdańskiej (lokalnej), na wysokości budynku Gdańska 33.

Linia 87

W kierunku Redy: od przystanku „Dokerów 02” do przystanku „25-lecia Solidarności 01” ul. Stoczniowców, Dąbrowskiego, z zawróceniem na Rondzie Unii Europejskiej, i ul. Dąbrowskiego. Na trasie objazdu obowiązują przystanki na ul. Dąbrowskiego:

„Mazowiecka 91” na żądanie;
„Stoczniowców 01”.

Wybrane kursy z Janowa SKM zostają opóźnione do 2 minut.

Linia 383

W kierunku Partyzantów: od przystanku „25-lecia Solidarności 02” do przystanku „Osiedle Królewskie 01” ul. Gdańską, Gdańską lokalną, ul. Częstochowską i Gdańską. Na trasie objazdu obowiązywać będzie przystanek zastępczy „Kujawska 90” zlokalizowany przy ul. Gdańskiej (lokalnej), na wysokości budynku Gdańska 33.

Zmienione trasy linii J, M, R, 87 i N30 obowiązywać będą od godz. 7.00 w dniu 4 sierpnia 2017 r. Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Zbigniew Rachwald

Współpracuje ze Stowarzyszeniem „Pomóż Sąsiadowi” w dziele pomocy w nauce rumskiej młodzieży. Z ramienia Rady Nadzorczej SM. „Janowo” współuczestniczy w redagowaniu sp ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.