Najważniejsze informacje

01.08.2017

XXIV Jarmark Kaszubski w Rumi

Jarmark odbędzie się w Parku Starowiejskim przy Scenie Letniej MDK 6 sierpnia (niedziela) w w godzinach 15 - 22. Poza występami artystycznymi: stoiska ze sztuką ludową Kaszub, konkursy i zabawy z nagrodami dla dzieci, zjeżdżalnia, pokaz gołębi ozdobnych, punkty małej gastronomii i wiele innych atrakcji. Oto pełny program:

15.00 Otwarcie Jarmarku - przywitanie gości

15.10 Koncert Chóru Kaszubskiego „Rumianie”

15.30 Ogłoszenie Turnieju „Baśki” o Puchar Prezesa ZKP - oddział Rumia, ogłoszenie konkursu malarskiego

15.40 Występ laureatów „Rumskiego Wokalu 2017” 

16.00 Konkurs Banku Rumia Spółdzielczego 

16.15 Zespół folklorystyczny „Koleczkowianie” 

17.00 Konkurs wspinaczki na słup

17.15 - 18.30 Gwiazda Jarmarku ZESPÓŁ „BUBLICZKI” (obwarzanki) to modna grupa kaszubska z Brus 

18.30 Ogłoszenie wyników konkursów i turnieju „Baśki”, wręczenie nagród

19.00 Występ kapeli kaszubskiej 

19.30 Zespół „Siebie warci” (szanty)

20.30 Zespół „Półtora gościa” (muzyka biesiadna) 

22.00 Zakończenie Jarmarku 

BUBLICZKI

Grupa muzyczna z kaszubskim rytmem i zachodniopomorskim zadęciem. Od 2007 banda Bubliczków miesza bałkańską energię, cygański spontan i żydowską aurę z polską i kaszubską treścią. Grając na największych scenach world music w Polsce, sieją spustoszenie i postrach wśród wszystkich amatorów bałkańskiego groove'u. Panowie mają na koncie długogrający krążek pod sugestywnym tytułem "Opaa!" wydany w 2010 roku. W tym samym roku, zespół stworzył muzykę do spektaklu Łódzkiego Teatru "Pinokio", pt "Historia Występnej Wyobraźni" na podstawie prozy Brunona Schulza. W krótkiej historii zespołu nie zabrakło oskarów i innych tego typu zaszczytów. W 2008 roku II miejsce na Mikołajkach Folkowych, w 2009 I miejsce na Nowej Tradycji (Festiwal Polskiego Radia) to najważniejsze dla zespołu wyróżnienia na rodzimej scenie folkowej. We wrześniu 2013 panowie wydali drugi krążek pt. "Trubalkan" który zdobył III miejsce w konkursie Folkowy Fonogram Roku programu 2 Polskiego Radia. W 2016 świat zadrżał na wieść o nowej turbo płycie pt. TURBOFOLK! 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Zbigniew Rachwald

Współpracuje ze Stowarzyszeniem „Pomóż Sąsiadowi” w dziele pomocy w nauce rumskiej młodzieży. Z ramienia Rady Nadzorczej SM. „Janowo” współuczestniczy w redagowaniu sp ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.