Najważniejsze informacje

26.07.2017

Uwaga - Intensywne opady deszczu

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie o wystąpieniu opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Ze względu na sytuację w Rumi zwołano posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, który na bieżąco monitoruje sytuacje. Wszystkie miejskie służby zostały postawione w stan pełnej gotowości.

Komunikat: 

"W związku ze wzmożonymi opadami deszczu prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Wszystkie służby miejskie zostały postawione w stan pełnej gotowości i od razu reagują na występujące zagrożenia".

Dla wszystkich zainteresowanych osób wydawane są worki z piaskiem. Więcej informacji pod powyższymi numerami telefonów: 

Sekretariat Urzędu Miasta: 058-679-65-00
Nr kom.: 693-528-379

"Stan poziomu rzeki jest na bieżąco monitorowany dzięki zamontowanym w ubiegłym roku wodowskazom, które co kilkanaście minut przesyłają informację o poziomie wody w rzece".

W ub. roku na sesji przedstawiciel Urzędu Miasta poinformował, że wodowskazy zamontowane na Zagórskiej Strudze stanowią "element pewnej całości, która ma na celu powiadamiać odpowiednie służby o pewnych tendencjach zmiany warunków atmosferycznych, czy hydrologicznych". Takie powiadamianie będzie się odbywało drogą elektroniczną - o tych zmianach będzie powiadamiany zespół zarządzania kryzysowego powołany przez burmistrza (zespół ma za zadanie podnosić gotowość pewnych służb lub zacząć działania tychże służb). Im precyzyjniejszy system powiadamiania i monitorowania tego, co się wokół dzieje - tym mniejsze koszta utrzymywania gotowości służb. Radny Tadeusz Piątkowski powiedział na sesji, że monitoring stanu wody to bez wątpienia dobry kierunek, tylko trzeba wiedzieć, co stanie się z sygnałem, jaki będą generowały wskaźniki? Aby odpowiednie służby zareagowały. 

Nadmorski24.pl: 

Sprawdziły się prognozy lokalnych synoptyków dotyczące wystąpienia intensywnych opadów deszczu. Skutki pogodowych anomalii odczuwalne są od środowego poranku (26 lipca), zwłaszcza na terenie powiatu wejherowskiego i Trójmiasta. Z utrudnieniami muszą się liczyć kierowcy oraz mieszkańcy terenów zalewowych.

Deszcz sparaliżował drogi i zalał posesje (LINK DO ARTYKUŁU)  

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Zbigniew Rachwald

Współpracuje ze Stowarzyszeniem „Pomóż Sąsiadowi” w dziele pomocy w nauce rumskiej młodzieży. Z ramienia Rady Nadzorczej SM. „Janowo” współuczestniczy w redagowaniu sp ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.