Najważniejsze informacje

16.07.2017

Marcin Gortat Camp w Rumi

Sportowa ekipa Marcin Gortat Camp będzie na hali MOSiR w dniach 21-22 lipca - 10 edycja MGC przyniesie sporo niespodzianek. Po pierwsze, Campy będą imprezą dwudniową składającą się z treningu dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo (dzień pierwszy) oraz standardowego Marcin Gortat Camp oraz JR NBA Clinic (dzień drugi). Po drugie, przyjedzie rekordowa liczba zawodników z NBA. Poza Marcinem Gortatem, dołączy do Gortat Teamu trzech aktywnych zawodników NBA. Po trzecie, finał Gortat Camp – Mecz Gortat Team vs Wojsko Polskie, po raz pierwszy odbędzie się w rodzinnym mieście Marcina Gortata – w Łodzi (jest to dla Marcina wyjątkowa okazja, by pokazać się przed rodziną i znajomymi). 

W tym roku Campy są wyjątkowe, ponieważ będą poniekąd podsumowaniem 10 lat działalności.

"Przeszliśmy długą drogę od roku 2008, kiedy to odbył się pierwszy, jednodniowy, Camp w Łodzi, a nagrodami dla uczestników były banany. Od tego czasu odwiedziliśmy dziesiątki miast w Polsce, trenowało u nas tysiące dzieci, a nagrodami były tablety, konsole, wyjazdy Finalistów Campów na mecze NBA. Zorganizowaliśmy 5 edycji super meczu „Gortat Team vs Wojsko Polskie“, w którym występowały największe gwiazdy sportu, muzyki, kina i dziennikarstwa. Odwiedzali nas też koledzy Marcina Gortata z NBA: Ryan Anderson, Jared Dudley, Chris Singleton, Otto Porter, Garrett Temple. Dzięki rozwijającej się współpracy z Ambasadą Amerykańską w Warszawie, mieliście okazję trenować z Bo Outlaw oraz Nicole Powell"

21 lipca - w pierwszy dzień obecności w Rumi MG Camp zorganizowany będzie dla dzieci w wieku 9-16 lat z niepełnosprawnością ruchową. Ideą treningu jest zachęcenie do aktywności fizycznej i wspólnej integracji dzieci niepełnosprawnych. Podczas dwugodzinnego treningu dzieci będą miały okazję poćwiczyć z Marcinem Gortatem oraz zaproszonymi gośćmi z NBA. Nad sprawnym przebiegiem treningu czuwać będą trenerzy na co dzień pracujący z osobami niepełnosprawnymi. Każde dziecko otrzyma koszulkę treningową, piłkę oraz zestaw upominków od Fundacji MG13.

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Zbigniew Rachwald

Współpracuje ze Stowarzyszeniem „Pomóż Sąsiadowi” w dziele pomocy w nauce rumskiej młodzieży. Z ramienia Rady Nadzorczej SM. „Janowo” współuczestniczy w redagowaniu sp ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.