Najważniejsze informacje

02.07.2017 RADA MIEJSKA

Burmistrz Pasieczny otrzymał absolutorium z uwagą

Rada Miasta Rumi pozytywnie oceniła poprzedni rok (2016) pracy Burmistrza Pasiecznego. Tylko Radny Gospodarności Tadeusz Piątkowski nie zagłosował za, ale wstrzymał się od głosu m.in. z powodu nie zrealizowania w zeszłym roku (z nieznanych powodów) kilku inwestycji, które były planowane w Janowie.  

Burmistrz musi się bardziej starać - mówi Tadeusz Piątkowski.  

Większościowa Platforma Obywatelska uzasadniła pozytywną ocenę burmistrza inwestycjami, budową chodników, wykładaniem płyt yomb, poprawianiem bezpieczeństwa, a nawet uruchomieniem całodobowej apteki, choć z uchwałą absolutoryjną nie ma to związku. Absolutorium jest oceną realizacji przez Burmistrza Miasta budżetu, a nie politycznym komentarzem, jak w Rumi. Radny Tadeusz Piątkowski dostrzegł również, że nawet modernizacja przystanku SKM Rumia Janowo, którą realizuje aktualnie PKP została przypisana Burmistrzowi Pasiecznemu... 

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.