Najważniejsze informacje

22.06.2017

24 czerwca Sobótka czyli Strażacki Festyn z Pompą

Wystąpi zespół Krywań, ewenement na polskim rynku estradowym, prekursor muzyki stylizowanej folklorem, niezaprzeczalnie numer jeden w swoim gatunku muzycznym, jeden z najstarszych, najlepszych i najbardziej renomowanych, zakopiańskich zespołów folkowych oraz najpopularniejszy polski zespół, który jest z Podhala. 

W programie imprezy w Parku Miejskim w Rumi Janowie (oprócz gastronomi i park rozrywki dla dzieci): 

16.30 - przemarsz grupy perkusyjnej „Tremolo” z Lęborka w asyście pojazdów straży pożarnej z budynku Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Janowo” do parku 

17.00 - pokaz taneczny - „Samba El Bomba” - Gdynia 

17.30 - „Dumka Jednego Serca” - Valeriy Filipov (gitara, piła, fletnia pana)

18.00 - Biesiada show - zespół Looka 

18.45 - Pokaz perkusyjny - „Tremolo|” Lębork 

19.45 - Konkursy strażackie, zabawy w pianie 

20.15 - przeboje disco polo - zespół Looka

21.30 - „Na góralską nutę” KRYWAŃ 

Zespół powstał w styczniu 1973 roku przy Domu Kultury Dzieci i Młodzieży” Jutrzenka” w Zakopanem. Młoda grupa wystąpiła na prawie wszystkich liczących się przeglądach i festiwalach skupiających czołówkę polskich grup folklorystycznych. Bardzo dynamiczny rozwój zespołu przyniósł w bardzo krótkim okresie pozytywne wyniki. 

KRYWAŃ doskonale bawi a jednocześnie uczy; uczy młodzież tego co kiedyś było wstydliwe - utożsamiania się z wsią polską, wyzbycia się małomiasteczkowego wstydu, doceniania "korzeni" i poczucia wartości. Poprzez liryczne, piękne teksty ballad góralskich opowiada o miłości i prostocie uczucia, opowiada o pięknie, które należy chronić i pielęgnować, w tym coraz bardziej materialistycznym, komercyjnym  życiu. Liczne koncerty w Polsce oraz poza granicami kraju, stworzenie kilku wersji koncertowych, praca nad urozmaiceniem występów oraz warsztatem artystycznym - to codzienne zajęcia zespołu. 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Józef Chmielewski

Wybrany z okręgu nr 1. Członkiem Rady Miejskiej Rumi jest piątą kadencję. W latach 2002-2006 pełnił funkcję przewodniczącego Rady. Rada Miejska pod jego przewodnictwem we ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.