Najważniejsze informacje

20.06.2017

XIX Swiatowi Zjozd Kaszebów w Rumi 1 lipca

Rozpocznie się od powitania gości, którzy o godzinie 10:30 przyjadą do Rumi pociągiem Transcassubia. Następnie w programie jest uroczysty przemarsz do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych. O godzinie 11.15 - Msza święta w Sanktuarium. 

Dalsza część programu:

Scena główna na Stadionie MOSiR:
Zespół Pieśni i Tańca Gdynia, Kaszubski Idol, Weronika Korthals, Damroka, Fucus, Finaliście projektu „Rumski Wokal”
Monika Lewczuk (godzina 20.30)
Kamil Bednarek z zespołem BEDNAREK (godzina 21.30).

O zespole: w 2008 powstał zespół Star Guard Muffin, który zdobył szeroką popularność dzięki telewizyjnemu programowi „Mam Talent” i sukcesowi odniesionego w nim przez Kamila Bednarka – wokalisty, kompozytora, autora tekstów i multiinstrumentalisty. Wydany w tym okresie debiutancki album Star Guard Muffin „Szanuj” uzyskał status podwójnej platyny. W 2012 roku po zmianach w składzie narodził się zespół BEDNAREK, który nagrał wysoko ocenianą płytę „Jestem…”, która utrzymywała się w zestawieniu ponad 12 miesięcy, a po upływie roku od wydania ponownie zajęła pierwszą pozycję. Rok później ukazał się suplement zawierający remixy oraz dubowe i koncertowe wersje. W roku 2013 zespół BEDNAREK zwyciężył w plebiscycie MTV Music Awards w Europie Środkowej. W 2014 na rynku pojawiło się wydawnictwo koncertowe DVD/CD z Przystanku Woodstock. Rok 2015 to album „Oddycham”, zrealizowany z gościnnym udziałem światowych gwiazd reggae jak Alborosie, Junior Kelly czy Dean Fraser. Płytę promują single „List”, „Euforia” i “Sailing”.

Pokaz laserowy (godzina 23.00) 

Hala MOSiR:
Turniej Baśki Karcianej (godzina 14.30)

Plac Wolności:
Odsłonięcie pomnika Ks. Biskupa Konstantyna Dominika (godzia 16.00) 

Mała scena w Miejskim Domu Kultury:
Występy zespołów kaszubskich: Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Bytów, Kapela kaszubska - Manijoce, Czarne kapelusze, Fala, Chór „Rumianie” (godzina 13.45 - 17.30)

Dodatkowe atrakcje:
stoiska z rękodziełem, animacje i konkursy dla dzieci, plenery artystyczne, regionalna kuchnia 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.