Najważniejsze informacje

12.06.2017

Drogi jak nie było tak nie ma, za to są listy intencyjne...

Burmistrz Rumi Michał Pasieczny podpisał następny list intencyjny w sprawie budowy tzw. Drogi Trzech Powiatów. Ulica powstanie w miejscu obecnej drogi technicznej elektrociepłowni, tzw. „Popiołówki”.

Aktualnie trasa ta łączy ulicę I Dywizji Wojska Polskiego w Rumi oraz okolicy Rajskiej i Długiej w Dębogórzu - Wybudowaniu z ulicą Pucką w Gdyni. Jest to popularne miejsce letnich przejażdżek rowerowych, bowiem obecnie ulica jest bardzo wąską drogą prywatną, zamknięta dla części ruchu samochodowego (aby z niej skorzystać należy mieć przepustkę). Nowa droga będzie ułatwieniem dla mieszkańców dojeżdżających do Gdyni, którzy obecnie nie mają alternatywy drogowej dla ulicy Hutniczej lub Morskiej, przyda się również do skomunikowania terenów inwestycyjnych.

A tymczasem portal Trójmiasto.pl wytknął, że:

W listopadzie 2016 roku urzędnicy podpisali list intencyjny w sprawie budowy drogi, która połączy Gdynię z Rumią. W kwestii budowy nic się nie ruszyło, ale w środę podpisany został... kolejny list intencyjny w tej sprawie. Do projektu Drogi Trzech Powiatów dołączył bowiem powiat wejherowski i pucki.

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Drogi-wciaz-nie-ma-jest-za-to-drugi-list-intencyjny-n113608.html 

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Tadeusz Piątkowski

Pracownik naukowy Politechniki Gdańskiej. W bieżącej kadencji, Rady Miejskiej, podobnie jak w poprzednich, pracuje w Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji. Wielokrotnie jej przewodniczył. Przez wiele ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.