Najważniejsze informacje

13.05.2017

Wymalują mural na bloku

Zdobywająca ponownie większą popularność forma sztuki pojawi się również w Rumi - mural zostanie wymalowany na ścianie bloku przy ulicy Dąbrowskiego 5 (naprzeciw sklepu Netto). Urząd Miejski ogłosił konkurs, na który odpowiedziały 34 osoby. Z ich propozycji wybrano jedną, która została uznana za najlepszą. 

Komisja konkursowa wybrała projekt przygotowany przez panią Justynę Cychowską - przedstawiający dziecko na huśtawce, nad którym znajduje się logo Rumi (pomysł musiał miec wartośc artystyczną i jednoczesnie wiązać się w jakiś sposób z Rumią), - ponieważ był kolorowy, pozytywny i estetyczny. Autorka tej pracy otrzyma za swoję kompozycję nagrodę finansową w wysokości 3 000 złotych.

Mural przy ul. Dąbrowskiego ma zostać wykonany nie później niż w połowie czerwca br. Na jego zrealizowanie przeznaczone zostało 14 tysięcy złotych brutto. 

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Tadeusz Piątkowski

Pracownik naukowy Politechniki Gdańskiej. W bieżącej kadencji, Rady Miejskiej, podobnie jak w poprzednich, pracuje w Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji. Wielokrotnie jej przewodniczył. Przez wiele ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.