Najważniejsze informacje

06.05.2017 OBIETNICE WYBORCZE

Kandydat Michał Pasieczny obiecywał nowy Urząd Miasta

Czwarty punkt programu, którym reklamował się przed wyborami 2014 roku Michał Pasieczny, dotyczył budowy Urzędy, ponieważ dotychczasowa sytuacja powodowała, że - to cytat - miasto i mieszkańcy ciągle tracili. Nie było wpływów nowych środków do budżetu, nie było nowych miejsc pracy... i to zamierzał zmienić kandydat na Burmistrza Rumi Michał Pasieczny. W przyszłym roku odbędą się następne wybory, w których być może ponownie wystartuje kandydat Pasieczny. Czasu coraz mniej, a póki co jego obietnica wyborcza nie została zrealizowana i ciężko powiedzieć, czy w tej kadencji będzie… Nie tylko nie rozpoczęła się jakakolwiek budowa, ale nie ma decyzji w sprawie lokalizacji Urzędu, a z tego powodu - to również cytat - nie są odmrożine wartościowe ziemie. 

Punkt 4 programu kandydata Michała Pasiecznego pt. ”Urząd Miasta”: 

"Decyzja o lokalizacji oraz budowa nowego Urzędu Miasta przyniesie realne oszczędności w funkcjonowaniu Urzędu (niższe koszty ogrzewania, utrzymania, remontów, itp.) i duże wpływy do budżetu miasta z tytułu podatku od nieruchomości. Odmrożone zostaną 3 najbardziej wartościowe ziemie zarezerwowane od wielu, wielu lat pod budowę urzędu. Stracone przez te lata miliony złotych są nie do odzyskania (brak wpływu z podatków od nieruchomości, brak miejsc pracy), ale nie pozwolimy, aby przez bojaźń w podejmowaniu decyzji miasto/mieszkańcy ciągle tracili".  

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.